Get started!

Text page

novasezona.peperonity.net

Partizan-Maribor 2-1

U prvoj utakmici 2.kola kvalifikacija Uefa kupa,Partizan je veceras na svom stadionu pred oko 7000 gledalaca savladao ekipu Maribora rezultatom 2:1.Konacan rezultat meca nije realan pokazatelj odnosa snaga na terenu,jer Partizan je po svemu prikazanom trebao da pobedi barem sa 2 gola razlike.
Fudbaleri Partizana u mec su usli silno motivisani.Uz puno trcanja,uklizavanja i pozrtvovane igre,lako su stvarali visak na terenu i ulazili u sanse.
Lomic i Smiljanic po levoj i Rnic i Lazic po desnoj strani lomili su sve vreme protivnika i samo je bilo pitanje vremena kada ce Partizan doci u vodjstvo,a to se dogodilo kada se najmanje nadalo.Nakon nekoliko poluprilika,Rnic je sa desne strane uputio nizak centarsut,golman Maribora se bacio da uhvati loptu ali je nespretno reagovao i ispustio je ispred Odite kome nije bilo tesko da je sa samo par metara od gola gurne u mrezu-1:0(28.minut).
Fudbaleri Maribora su maltene tek krenuli sa centra,a vec je bilo 2:0.Presecen je napad Maribora po sredini terena,lopta je stigla do Lazica koji je petom odigrao na stranu Smiljanicu,ovaj je u punom trku centrirao na glavu Oditi koji odlicno skace i glavom salje loptu u dalji ugao-2:0(30.minut).Do kraja poluvremena Partizan je i dalje napadao a najbolju priliku propustio je Lazic u 35.minutu kada je u sesnaestercu neometano mogao da sutira na gol,ali se spetljao i prilika je otisla u nepovrat.
U 2.poluvremenu totalno drugacija slika na terenu.Glavni kreatori igre Partizana u prvom delu meca Lazic,Smiljanic i Bosancic su ocigledno bili iscrpljeni jakim tempom iz 1.poluvremena,pa je uz katastrofalno losu igru Tomica napad Partizana postao bezopasan i bezidejan.Sa druge strane,fudbaleri Maribora svesni toga da im trenutni rezultat donosi malo nade pred revans,krenuli su znatno odlucnije i hrabrije da napadaju gol Partizana.
Preterano zadrzavanje lopte na sredini terena,omogucavalo je fudbalerima Maribora da oduzimanjem lopte dolaze u sansu za izvodjenje brzih kontranapada.I kao plod lose igre Partizana,stigla je kazna.Sa desne strane upucen je centarsut na ivicu sesnaesterca,"rupetina" Kralj je potpuno nepotrebno istrcao na loptu na koju su trcali Rnic i jedan igrac Maribora,lopta se odbila od Kralja na desnu stranu gde ju je prihvatio Rene Mihelic i u padu je smestio u mrezu-2:1(63.minut).
Fudbaleri Partizana pokusavali su nakon toga da postignu jos neki pogodak,ali izuzev par poluprilika Odite(uz jednu sumnjivu situaciju sa povlacenjem Odite za dres u sesnaestercu)nije bilo vecih prilika za gol.Maribor je ocigledno zadovoljan rezultatom cuvao svoj gol i povremeno pokusavao dugim loptama da uposli napadace. Nakon meca,utisak je da je Partizan zasluzio bolji rezultat,da ce sa strepnjom otputovati u Maribor,kao i to da se po ko zna koji put pokazalo da imamo katastrofalno losu odbranu.
Djordjevic-rupetina,Bajic-kriminal,Lomic-dobar u napadu,los u odbrani,Rnic-katastrofa u defanzivi i najzad,Kralj-propast od golmana i najveca opasnost po gol Partizana. Na konferenciji za novinare nakon meca,trener Maribora Marijan Pusnik je rekao:"Partizan je bio bolji rival tokom celog meca,a 1.poluvreme je Maribor odigrao najgore otkad sam ja trener kluba.U poluvremenu nisam vrsio pritisak na igrace,rekao sam im da se samo ne obrukaju",rekao je Pusnik i dodao:
"U 2.poluvremenu smo zaigrali hrabrije i to nam se isplatilo.Drago mi je sto je najmladji igrac postigao gol.U revansu cemo pred svojim navijacima pokazati svoje pravo lice,siguran sam da cemo postici gol,a videcemo da li ce to biti dovoljno za prolazak u sledecu rundu takmicenj". Trener Partizana Miodrag Jesic je izjavio:"Bili smo bolji tokom svih 90.minuta i velika je steta sto smo primili gol.Maribor je samo jednom usao u nas sesnaesterac i postigao gol.Sta da se radi,to je fudbal.
Momcima sam rekao da nemaju cega da se stide.Rezultat je tezak,ali mi idemo u Sloveniju da pobedimo i verujem da cemo sa 2 pobede otici dalje".
Na kraju,samo da kazem da je Jesic izvrsio 2 izmene:umesto Zajica-Radosavljevic i umesto Bosancica-Markovski.
Naravno,treba pomenuti da je 80% gledalaca bilo na istoku i zapadu,na severu par stotina i na jugu stotinak nekih picketina.Smesno je bilo slusati njihove pokusaje navijanja, a jos smesnije da na nasem stadionu se cuju samo 150 navijaca iz Slovenije!?