untitled - Newest pictures Boys Sports Man Western
fcgloriabuzau.peperonity.net

ONOARE SI DEMNITATE-EDITORIAL

DESPRE ONOARE SI DEMNITATE...

Pentru cei care nu stiu astazi s-a disputat meciul dintre echipele de juniori ale Gloriei F.C. si S.A.,partida contand pentru etapa a 16a a Campionatului Republican.Favoritii acestei partide erau considerati juniorii lui N.Anton,echipa ce avea sanse reala la ocuparea locului 2,insa pe teren lucrurile nu au stat chiar asa.Gloria F.C. echipa ce venea dupa 3 victorii cu ocupantele locurilor 1 si 2 nu a vrut sa cedeze jocul amicilor de la S.A. impunandu-se in final cu scorul de 1-2 ,marcatori Zamoranu si Lupaescu.De amintit ca juniorii lui N.Anton au jucat ultimele 30 de minute in superioritate numerica,avand cu 2 jucatori in plus si au ratat si un penalty aproape de sfarsitul jocului.
Gloria F.C. a trimis in teren urmatoarea distributie: Enciu-Pisau,Pascu,Ionescu,Murea,Besliu-Pitigoi,Lupaescu,Ceaus,Ioriati-Zamoranu. Dupa pauza au mai jucat Blandu,Manaila,Dobre si Grama.Antrenor: Stan Constantin.