peperonity.net
Welcome, guest. You are not logged in.
Log in or join for free!
 
Stay logged in
Forgot login details?

Login
Stay logged in

For free!
Get started!

Text page


meinene.peperonity.net

uzpisantys samai

Nepageidaujamas elekroninis paštas "spam"

Kiek kartų atidarę savo pašto dėžutę rasdavote daugybę nepageidaujamų laiškų? Šūsnys žinučių, kviečiančių pirkti, žinučių iš tolimiausių pasaulio kampelių, kuomet vaizuojama, kad esate senas draugas, žinučių, raginančių apsilankyti internetiniuose puslapiuose. Viso šito Jums visai nesinori gauti, o dar tiek daug...
Nepageidaujamo elekroninio pašto veikimas

Dauguma, gavę erzinantį nepageidaujamą paštą „spam‘ą“ užduodame klausimą: „iš kur jie sužinojo mano adresą? Ašjuk neprašiau ir neužsakinėjau tokių laiškų".

Atsakymas nesudėtingas. Kaskart, kuomet Jūs siunčiate elektroninį laišką, tai labiau panašu i atvirlaiški ar atvirutę, negu į tikrą laišką. Taip yra todėl, kad laiško turinys yra atviras visiems,kas per klaidą gaus Jūsų žinutę arba jį perims. Laiškas praeina pro įvairius serverius ir tinklus, kur taip pat gali būti perskaitytas ir kaip taisyklė laiške yra pakankamai informacijos sužinoti jo siuntėją.

Kiekvieno laiško antraštė turi informaciją, kurios dėka randamas adresatas. Reiktų įsidėmėti ir tai, jog internete yra ne vienas, o tūkstančiai pašto serverių. Taigi niekas nežino, kelis serverius apkeliaus Jūsų laiškas, kol pasieks adresatą, o tuo tarpu kiekvienas aplankytas serveris palieka žymę.

Ta žymė ant laiško yra prieinama visiemskompiuteriams, į kuriuos laiškas pateko. Jojegalima išskaityti šią informaciją:

kokia programa naudotasi rašant laišką
data
pavadinimas
adresatai
siuntėjas ir žinutės id
visi laiško apkeliauti serveriai


Kitais žodžiais triant, Jūsų IP (kompiuterio adresas) bei elektroninio pašto adresas yra visiems matomi. Kadangi yra šią informaciją išnaudojančių žmonių, vos atidarę savo pašto dėžutę, randame „lauktuvių“...


Kaip išvengti nepageidaujamo elektroninio pašto „spam‘o“ ?

Nesijaudinkite- visai nebūtina likusio gyvenimo praleisti trinant erzinančius laiškus! „Spam‘as“ turi sau būdingas charakteristikas, taigi jį lengva atpažinti.
Beveik visi tokie laiškai ragina mus pirkti vieną ar kitą prekę bei paslaugą, taigi dauguma naudoja panašius žodžius. Tai reiškia, kad specializuota programinė įranga gali tuo pasinaudoti ir sukurti „spam‘o“ šabloną. Sukūrus „spam‘o“ katalogą galima ištrinti nepageidaujamą elektroninį paštą prieš jam pasiekus elektroninio pašto dėžutę.

Taigi užtenka tik įsigyti tinkamą programą


This page:
Help/FAQ | Terms | Imprint
Home People Pictures Videos Sites Blogs Chat
Top
.